Ballina Thënie Besoni se mundeni dhe do të jeni në giysmë të suksesit…”Thëmie Motivues...

Besoni se mundeni dhe do të jeni në giysmë të suksesit…”Thëmie Motivues Për Jetën”

131

Bukuria është si ti ndihesh me veten, dhe ajo pasqyrohet në sytë e tu. Nuk është diçka fizike.

Sophia Loren - KultPlus
 
 
 

Kur ne i pranojmë kufijtë tanë, ne i tejkalojmë ato.

 
Albert Einstein Biography, Education, Career, Personal Life, Family
 
 
 

Vështirësitë e mposhtura janë mundësi të fituara.

Uinston Çërçill, jeta mes dy luftrave botërore | Gazeta Fjala
 
 
 
 

Është më mirë të pushtosh veten se të fitosh mijëra beteja. Atëherë fitorja është e juaja. Atë nuk ta rrëmben dot kush, as engjejt, as demonët, parajsa apo ferri.

— Buddha
 
Buddha loved to diet - Times of India
 
 
 

Kjo më ka frymëzuar shumë – ishte babai im ai që na mësoi ne se një emigrant duhet të punojë sa dyfishi i gjithë të tjerëve, dhe se ai nuk duhet të dorëzohet kurrë.

Zinedine Zidane leaves as manager of Real Madrid for second time | CNN
 

 

Është mungesa e besimit ajo që i frikëson njerëzit të përballen me sfidat, dhe unë besova në veten time.

 
Muhammad Ali died from ′septic shock′ | News | DW | 05.06.2016
 
 
Jeto I Lumtur
 
 
Artikulli paraprakKUR DIÇKA ËSHTË MJAFTË RËNDËSISHME, JU E BËNI ATË EDHE NËSE SHANSET JANË KUNDËR JUVE!…”Thënie Motivues”
Artikulli tjetërSuksesi është të arrish atë që dëshiron. Lumturia është të vlerësosh atë që arrin…”Thënie Motivues Për Jetën”