Për të gjithë meshkujt Paola Delton

15
Për të gjithë meshkujt.  Atyre që të thërrasin ndërsa shkojnë tek tjetra, atyre që zhduken me orë, ditë ndërsa mesazhi yt mbetet “i shfaqur” Për ata...

Ne kemi qenë një dashuri zemërthyese

170
Ne kemi qenë një dashuri zemërthyese. Një nga ato dashuritë që të lënë rrathë të errët për netët pa gjumë. Dhe gjithë ato paranojë që...

Foto e ditës Hapësira boshe, zemra të thyera në një qytet të Teksasit të...

14
Një tullumbace në formë zemre fluturon, duke dekoruar një vend përkujtimor jashtë shkollës fillore Robb në Uvalde, Teksas. Në një qytet aq të vogël...

Është një histori e një djali dhe një vajze. Ishin shokë të ngushtë për...

0
Është një histori e një djali dhe një vajze. Ishin shokë të ngushtë për vite me radhë dhe flisnin e dërgonin mesazhe në telefon...

Do të jesh gjithmonë me mua, si aroma e trëndafilave dhe tymi që nuk...

14
Do të mendoj gjithmonë për ty, ti do të jesh pjesa ime e fshehtë, që mban erë trëndafili dhe tym. Do të jesh një kujtim,...

Për motrën time: distanca nuk ka rëndësi, unë të kam në zemër!

1
Ti, motër, je pjesa gjëja më e mirë që me ka ndodhur në jetë. Je pjesë e fëmijërisë dhe kujtimet me ty nuk mi...

Elizabeth Taylor për Richard Burton

15
Elizabeth Taylor për Richard Burton: “I dashur (ende) burri im,Sa do doja të të tregoja dashurinë që ndiej për ty, frikën, dëshirën e brishtë e...

Letra Për Verën Nga …Vladimir Nabokov….

152
Si mund të ta shpjegoj se, lumturia ime, lumturia ime mrekullisht e artë, se sa shumë unë jam i yti, me të gjitha kujtimet...

Dita e Verës, festa unike e shqiptarëve; Jeto I Lumtur.al

14
Dita e Verës, festa unike e shqiptarëve 14 Marsi është një ditë festive e veçantë në Shqipëri, e cila nuk festohet në asnjë vend tjetër...

Unë jam Ema

14
"- Përshëndetje, unë jam Marco dhe kush je ti?" - Ata janë lotët e humbur, zhurma e zemrës, perëndimet e shurdhërta, agimi i pritur, dy...
0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu
- Advertisement -

EDITORIAL