Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes tyre 3 fëmijë

0
Është rritur numri i të plagosurve nga aksidenti i rëndë i regjistruar mbrëmjen e sotme në Rrugën e Kombit në zonën e Rrëshenit ku...

Plagosi me thikë dy persona, arrestohet 52-vjeçari në Sarandë

0
Sot, rreth orës 14:00, në lagjen nr. 2, Sarandë, dyshohet se pas një konflikti për motive të dobëta, shtetasi F. J., 52 vjeç, ka...

Patët efekte anësore pas vaksinës së Covid? Ja çfarë zbulon studimi i ri

0
Sëmundje pas sforcimeve, lodhje, mjegullim të vetëdije, marramendje, simptoma gastrointestinale, palpitacione, ulje të dëshirës ose probleme seksuale, humbje të nuhatjes ose shijes, etje, kollë...

Pas trazirave në Veri, Turqia i jep goditjen e fortë Serbisë, dërgon trupa ushtarake...

0
Turqia planifikon të dërgojë në Kosovë disa ushtarë të dielën dhe të hënën, si përgjigje ndaj kërkesës së NATO-s, për t’iu bashkuar forcës paqeruajtës...

Me shpejtësi ‘skëterrë’ deri në 230 km/orë, policia me ‘dorë të hekurt’, iu hiqet...

0
Nisur nga fluksi i shtuar në fundjavë drejt zonave bregdetare dhe turistike, policia ka shtuar kontrollet në të gjithë akset kryesore të vendit duke...

Sekuestrimi i pasurisë së Vis Martinajt, familjarët bëjnë lëvizjen e papritur

0
Familjarët e Ervis Martinajt, që më herët Prokuroria e Posaçme iu ka sekuestruar pasuritë, i janë drejtuar me rekurs Gjykatës së Lartë. Ata kërkojnë...

Emrat/ Aksion ‘blic’ në Shkodër, zbulohen 6 minisera me drogë, e pësojnë keq dy...

0
Dy të rinj, 28 dhe 33 vjeç kanë rënë në prangat e policisë të dyshuar për kultibim kanabisi. Këta dy persona kishin ngritur 6...

Ndodh fenomeni i pazakontë në këtë vend, ngordhin mijëra zogj, dyshohet se…

0
Të paktën 3500 zogj janë gjetur të ngordhur në brigjet e Kilit që nga 26 maji, sipas autoriteteve të vendit që po hetojnë fenomenin...

Shpërthen në flakë makina para Bashkisë së Durrësit, zbardhen dyshimet e para

0
Një makinë është përfshirë nga flakët në Durrës. Mësohet se mjeti ishte parkuar pranë bashkisë së Durrësit. Nga dyshimet e para, mendohet se zjarri në...

Shpërthimi i zjarrit në ndërtesën në Itali, raportohet numri i të plagosurve

0
Ka shkuar në 17 numri i të plagosurve në Itali si pasojë e shpërthimit të zjarrit  në një ndërtesë. Si pasojë e zjarrit dy persona...
0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu
- Advertisement -

EDITORIAL