JiL.al - Jeto i Lumtur

Kronikë

Aksident me vdekje në Lushnje…

Aksident me vdekje në Lushnje. Ngjarja ka ndodhur në Golem. Policia vendore informon se ‘rreth orës 17:40, në Golem, Lushnjë, automjeti tip “Volkswagen” me drejtues shtetasin S. V., 64 vjeç, banues në Pojan, ka aksidentuar me pasojë vdekjen një shtetas, ende i paidentifikuar. U shoqërua drejtuesi i mjetit në Komisariat, me të cilin po kryhen …

Aksident me vdekje në Lushnje… Read More »

Automjetet përplasen “kokë më kokë”, një i vdekur dhe pesë

Një aksident tragjik ka ndodhur në Greqi, në rrugën nacionale Kilkis-Doiranas. Dy automjete janë përplasur ‘kokë më kokë’. Si pasojë e përplasjes së fortë, një person ka humbur jetën dhe pesë të tjerë janë plagosur.about:blank Të lënduarit janë dërguar menjëherë në spital ku edhe po marrin trajtim mjekësor. Ndërkohë autoritetet greke po punojnë për zbardhjen …

Automjetet përplasen “kokë më kokë”, një i vdekur dhe pesë Read More »

Plas sherri në Lushnje, goditet me thikë 17-vjeçari

Goditi me mjet prerës një shtetas 17 vjeç, kapet dhe shoqërohet në Polici, 15-vjeçari. Rreth orës 11:00, në lulishten e qytetit Lushnjë, pas një konflikti për motive të dobëta, një shtetas 15 vjeç nga Pluku, ka goditur me mjet prerës (thikë), një shtetas 17 vjeç nga Savra, dhe është larguar nga vendngjarja. Pas ndjekjes nga …

Plas sherri në Lushnje, goditet me thikë 17-vjeçari Read More »

Aksident në aksin Elbasan-Librazhd, raportohet për 6 të plagosur

Gjashtë persona janë plagosur si pasojë e një aksident itë ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor “Elbasan-Librazhd”. Në aksin rrugor “Elbasan-Librazhd”, në fshatin Xibrakë, automjeti me drejtues shtetasin V. Ç., 67 vjeç, është përplasur me automjetin me drejtues shtetasin A. A., 39 vjeç. Si pasojë e aksidentit janë dëmtuar shtetasi V. Ç. dhe 4 …

Aksident në aksin Elbasan-Librazhd, raportohet për 6 të plagosur Read More »

Vrasja në Fier, autori dyshohet të jetë larguar drejt Vlorës!

Një 41 vjeçar u ekzekutua sot paradite në qytetin e Fierit. Vrasja u shënua rreth orës 11:00 në lagjen ‘16 prilli’. Viktima u identifikua si Erjon Javori, 41 vjeç banues i këtij qyteti. Në njoftimin e policisë thuhet se autori është identifikuar dhe po punon për arrestimin e tij por nuk bëhet i ditur emri. Policia ka rrethuar zonën …

Vrasja në Fier, autori dyshohet të jetë larguar drejt Vlorës! Read More »

Ekzekutohet E.J në Fier, policia jep detajet: Është identifikuar autori

Një vrasje me armë zjarri është shënuar para pak minutash në lagjen “16 prilli” në Fier. Sipas “bluve” i vrarë ka mbetur shtetasi Erjon Javori, 41 vjeç. Mësohet gjithashtu se policia ka identifikuar autorin dhe po punon për kapjen e tij. Policia bën me dije se janë ngritur pika kontrolli në çdo aks rrugor, si …

Ekzekutohet E.J në Fier, policia jep detajet: Është identifikuar autori Read More »

Sherr me thika në Kosovë, të rinjtë sulmojnë njëri-tjetrin në park

Disa të rinj në Prishtinë janë përfshirë në një sherr me thika. Sipas informacioneve paraprake, ngjarja ka ndodhur pak më parë në lagjen “Kacallarët”. Në këtë përleshje janë të përfshirë disa persona dhe se ngjarja ka ndodhur afër parkut të qytetit në Prishtinë. Një prej të dyshuarve është ndaluar nga një qytetar. Policia e Kosovës …

Sherr me thika në Kosovë, të rinjtë sulmojnë njëri-tjetrin në park Read More »

E rëndë në Itali, makina përplas për vdekje 31-vjeçaren shqiptare

Një 31-vjeçare shqiptare është përplasur për vdekje nga një makinë tip fuoristradë në Rimini të Italisë.Ngjarja ka ndodhur mbrëmjes e së shtunës, ku e reja identiteti i së cilës nuk bëhet i dihet ende, ka qenë në shoqërinë e një 21-vjecare me origjinë indiane dhe të dyja duke ecur anash në rrugë janë përplasur nga …

E rëndë në Itali, makina përplas për vdekje 31-vjeçaren shqiptare Read More »

Kërcet arma në Lezhë, dyshohet për një viktimë

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në qytetin e Lezhës pak momente më parë. Dyshohet se një person ka mbetur i vrarë. Nuk dihen ende rrethanat e ngjarjes apo se kush është viktima.about:blank Mësohet se Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po heton për rrethanat e atentatit. vijon…Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar …

Kërcet arma në Lezhë, dyshohet për një viktimë Read More »

U aksidentua në punë, humb jetën tragjikisht 50-vjeçari 

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gramsh, ku një aksident në punë i ka marrë jetën një 50-vjeçari. Sipas burimeve raportohet se 50-vjeçari Fisnik Vrapi është aksdientuar teksa ka qenë duke punuar në një kompani që po ndërton hecin në fshatin Lenie.about:blank Si pasojë e plagëve të marra, 50-vjeçari ka humbur jetën, por ende …

U aksidentua në punë, humb jetën tragjikisht 50-vjeçari  Read More »