‘Je i vogël t’ia ndërrosh orientimin Kosovës’/ Haradinaj reagon ashpër dhe i kërkon Albin...

0
Kosovë- Veriu i Kosovës prej disa ditësh gjendet në gjendje alarmante ndërkohë që janë shtuar tensionet me Serbinë. Lidhur me këtë situatë kryetari i Aleancës...

Eksperti i çështjeve të sigurisë zbulon arsyen kryesore: Ja pse u detyrua SHBA të...

0
Eksperti i çështjeve të sigurisë Ilir Kulla i ftuar në “Now me Erla Mëhillin”, tha se anulimi i Defender 2023 në Kosovë nuk është...

Tensionet në kufi/ Tërhiqet policia dhe kryekomunarët, serbët hidhen sërish në sulm

0
Mëngjesi i së martës përsëri i gjeti protestuesit serbë para komunave veriore, Leposaviq, Zveçan e Zubin Potok. Tensioni ishte i dukshëm në Zveçan, ku pas...

“Mjerë ata idiotë që i shkojnë pas”, Kreshnik Spahiu parashikon politikanin e rradhës që...

0
Kreshnik Spahiu në llogarinë e tij në 'Facebook' ka bërë një reagim për situatën e tensionuar në Kosovë. Spahiu shprehet se së shpejti  kryeministri...

Hordhitë serbe drejtojnë armët mbi Veriun e Kosovës, Edi Rama avokati më i zjarrtë...

0
Mjaftojnë vetëm mbështetja e provokimeve të fundit për luftë të Beogradit në Veri të Kosovës për të zbardhur të gjithë të zezat antikombëtare të...

Gazetari Hoxha: Çështja e opozitës një emergjencë kombëtare, Rama po mbledh pushtet si Enver...

0
Në “Drejt” nga Luan Rama në RTV Ora, Poli Hoxha, gazetar Alpha Press u shpreh se çështja e opozitës ka arritur në një emergjencë...

“Hekubat politike” 32 vjeçare e kthyen 70 vjetorin e “Teatrit Migjeni”, në ditë kujtese...

0
Po lexoja dhe një shkrim me shumë vlera të opinionistit të dëgjuar Besi Bekteshi tek gazeta “Sot” me titull: ‘Euripidi transfiguruar dhe Hekuba politike...

Pas sherreve të ashpra me ish-bashkëshortin, Fjolla Morina habit fansat me vendimin e fundit...

0
Fjolla Morina është kthyer kohët e fundit në një nga vajzat më të komentuara në median rozë, për shkak të deklaratave ‘bombë’ ndaj ish-partnerit...

Lajm i trishtë/ Ndahet nga jeta nëna e deputetit të njohur

0
Deputeti demokrat Flamur Noka ka humbur nënën e tij. Lajmi është bërë i ditur nga vetë deputeti, i cili përmes një njoftimi në Facebook...

Zbërthehet Grida Duma, zbulon politikanët që i kanë refuzuar ftesën për t’i shkuar në...

0
E ftuar mbrëmjen e djeshme në “Më lër të flas”, moderatorja Grida Duma në një intervistë “pa filtra”, ka folur për jetën e saj...
0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu
- Advertisement -

EDITORIAL