JiL.al - Jeto i Lumtur

Motivime

Strategjitë e vetë-motivimit për jetën e përditshme..

Ose sepse ne jemi duke studiuar se si të punojmë në një punë të re / projekt personal, të kesh motivim të mjaftueshëm ditor është 100% e nevojshme për të avancuar siç kemi nevojë dhe dëshirojmë. Nëse tani po kaloni një kohë të keqe motivim vetjak dhe ju doni një seri të udhëzimet dhe strategjitë Për të mos humbur …

Strategjitë e vetë-motivimit për jetën e përditshme.. Read More »

Në shtëpinë e Big Brother vjen një zarf për Luizin, çfarë shkruhej në të?

Duke qenë se fitoi statusin e liderit të shtëpisë, Luiz Ejlli u njoftua mbrëmë nga Vëllai i Madh për avantazhin që ai fitoi. Këngëtari i njohur kishte mundësinë të zgjidhte dy banorë për t’i vënë përballë njëri-tjetrit, të cilët duhet të zhvillonin një lojë. Dy të përzgjedhurit duhet të pasonin një top nga njëri te …

Në shtëpinë e Big Brother vjen një zarf për Luizin, çfarë shkruhej në të? Read More »

Armaldo zgjedh mes Oltës dhe Luizit, ja cilin prej tyre do ta ketë mik

Gjatë intervistës, nuk munguan as pyetjet ngacmuese për maestron. Argjira e ka pyetur Armaldon se me kë do jetë shok pas përfundmit të Big Brother, me Oltën apo Luizin dhe ai përgjigjet se këtë do ia lërë kohës. Argjira Spanca: Mes Oltës dhe Luizit, kë do mbash mik, kë do mbash armik? Armaldo Kllogjeri: Kam vënë …

Armaldo zgjedh mes Oltës dhe Luizit, ja cilin prej tyre do ta ketë mik Read More »

Nëse je martuar me një grua kokëfortë, ka qënë fati më i madh i jetës tënde…

Nuk është e thjeshtë. Ajo i mbron me gjithë qënien bindjet dhe parimet e saj. Nuk është pra, nuk është aspak e thjeshtë të duash një femër kokëfortë. Të nevrikos dhe të mërzit. Me atë ngulmimim në idetë e saj, me kokëfortësi nganjëherë, dhe me vrazhdësi herëve të tjera, por ama, kur të kesh nevojë, edhe pa i …

Nëse je martuar me një grua kokëfortë, ka qënë fati më i madh i jetës tënde… Read More »

Simple form creation and storage, built for developers.

And when we woke up, we had these bodies. They’re like, except I’m having them! Oh, I think we should just stay friends. You’ll have all the Slurm you can drink when you’re partying with Slurms McKenzie Hey, tell me something. You’ve got all this money. How come you always dress like you’re doing your …

Simple form creation and storage, built for developers. Read More »

Kur ke humbur dikë që dashuron… Donna Ashworth

Kur ke humbur dikë që dashuron… Mos bëni gabimin të jetoni në trishtim, ose të jetoni me mangësi për të nderuar mungesën e tyre. Ju detyroheni atyre të jetojnë edhe më gjallë se më parë. Nëse do të arrinin tek ju, me siguri do të thoshin..“Merre dashurinë që kishe për mua dhe ktheje atë në …

Kur ke humbur dikë që dashuron… Donna Ashworth Read More »

Nëse dikush është prapa në jetë, nuk keni pse t’ia kujtoni. Brianna Wiest

Nëse dikush është prapa në jetë, nuk keni pse t’ia kujtoni. Më besoni, ata tashmë e dinë. Nëse dikush është i sëmurë, ata e dinë. Nëse dikush po dështon në punë, ata e dinë. Nëse dikush është duke luftuar në marrëdhëniet e tij, me paratë, me vetë-imazhin … ata e dinë. Është ajo që konsumon …

Nëse dikush është prapa në jetë, nuk keni pse t’ia kujtoni. Brianna Wiest Read More »

Papërsosmëritë nuk janë të meta. A. Degas

Mos u mundo të jesh si gjithë të tjerët, sepse je unike. Çdo grua është e bukur në mënyrën e vet. Papërsosmëritë nuk janë të meta. Ato janë pika të forta, shenja të veçantisë suaj. Dhe nëse keni disa kilogramë më tepër mos e bëni problem. Edhe keshtu je e bukur. Si e pranoni veten. …

Papërsosmëritë nuk janë të meta. A. Degas Read More »