Sikur të isha djalë..

0

Psalmi i jetës”

0
0
0

VARFËRIA….- Poezi nga Naim Frashëri

0

“Poema E Mjerimit”

1
Kafshatë që s’kapërdihet asht, or vlla, mjerimi,kafshatë që të mbetë në fyt edhe të zë trishtimikur shef ftyra të zbeta edhe sy t’jeshiltaqë t’shikojnë...

Simple form creation and storage, built for developers.

15
And when we woke up, we had these bodies. They're like, except I'm having them! Oh, I think we should just stay friends. You'll...

Ndoc Gjetja – DESHA

14
Ndoc Gjetja - DESHA Desha të hyj në zemrën tënde. U kërrusa, u kërrusa u bëra lëmsh sa një top por prapë, e dashur, zemra jote nuk më nxuri...

Ndonjëherë, vetëm ndonjëherë Nuccio Coriale

14
Ndonjëherë, vetëm ndonjëherë Sapo zgjohem në mëngjes, më vonë pas mëngjesit, kur vishem për të dalë, kur unë lëviz, kur ha, kur pi një kafe, kur kthehem në shtëpi në...

Ti nuk je Simone Carta

15
Ti nuk je gjithë të këqijat që të tjerët të kanë bërë. Ti nuk je gjithë dhimbjet që duhej të duroje. Ti nuk je pengesat që gjete në rrugën tënde. Ti nuk je...

“Unë thjesht jam.” Isabel Allende

15
Ata thonë se nuk përkas askund, të cilat nuk janë as indigjene, as të huaja, njerëzore, as e kuptueshme. Çfarë jeni atëherë? Unë e pyes atë. "Unë thjesht jam." Ajo u përgjigj. (Isabel Allende) Jeto I...

Poezia është fjala që i mungon shpirtit Nga; Jeto I Lumtur.al

14
Poezia është fjala që i mungon shpirtit, çdo gjë që lëviz brenda, gjithçka thotë zemra mes një rrahjeje dhe tjetrës, gjithçka që na bën të qëndrojmë varur...

Shpirtin veshur Angelo De Pascalis

14
“Ne u përkasim atyre, që besojnë për ne.   Për historinë tonë. Për atë që mbajmë thellë. Mbi lotët që derdhëm. Mbi ëndrrat që meritojmë t'i sjellim me...

Letër dashurie Teodor Keko

9
  Nën një hënë amerikane Befas ti seç m’u ringjalle Ironike, delikate, Sydremitur si një mace. Qetësisht e pyeta veten:Pse vazhdon ta dashuroshQë të shtosh vetminë,...

GRA TË FORTA. Amanda Oleander

14
GRA TË FORTA Kur të shohin si një grua të fortë, ata mendojnë se ju nuk keni nevojën e dikujt apo  diçkaje,  që mund të përballojë të gjitha dhe...
0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu
- Advertisement -

EDITORIAL