Te rritesh mire nje femije do te thote qe prinderit.. Lira Gjika ka nje...

0
Te rritesh mire nje femije do te thote qe prinderit: Merr lajme ekskluzive   Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë  duke klikuar...

Dedikuar juve qe po lexoni…A të kujtohet? Carmelita Zappala

18
Dedikuar juve qe po lexoni... “Do të ketë ditë kur nuk shihni arsye për të ecur përpara.  Në rregull.  Do të ketë ditë kur edhe...

“Zhgënjimi im i fundit”

0
"Çfarë jeni duke inkuadruar?". "Zhgënjimi im i fundit". "Vërtet? A nuk mendoni se zhgënjimet është më mirë t'i mbyllni në sirtar bashkë me ëndrrat e caktuara...

Pse kemi mbetur as të ndarë e as bashkë? Përjetime

12
Përshëndetje, jam nënë e dy fëmijëve, jetoj në Zvicër. Kam probleme me burrin, por nuk di pse kanë lindur ato, sepse nuk kemi pasur...

Disa shprehje që nuk duhet t’ia thuash fëmijës

15
Prindërimi është një punë e vështirë, pasi përpos përkujdesjes, një tjetër detyrë shumë e rëndësishme është edhe kontributi në krijimin e karakterit të një...

“Ajo sheh dallgët, por nuk hidhet në det” Historia e trishtë e një vajze...

0
“Ndodhem në plazh dhe përballë meje ndodhet kjo vajzë e re që duket si një figurë mitologjike, gjysmë njeri dhe gjysmë peshqir. Nuk e...

Si ndikon dhuna e ushtruar nga prindërit te fëmijët, kur ata rriten!

14
Carl E Pickhardt Ph.D, psikolog dhe hulumtues, jep mendimet e tij personale lidhur me prindërit që ushtrojnë dhunë te fëmijët e tyre. Ja disa...

Si ndryshon personaliteti i meshkujve kur janë të rrethuar nga femrat

14
Tradicionalisht, besohet se burrat dhe gratë kanë karakteristika shumë të ndryshme. Këto role gjinore çojnë në përshkrimin e personaliteteve të meshkujve si fizikisht dhe...

Si sillet një partner me treshen e errët të personalitetit?

4
Ne e dimë mirë se nuk mund t’i identifikojmë dhe ndajmë njerëzit rreth nesh në të mirë dhe të këqij në terma absolutë, sepse...

Shenjat që tregojnë se një person po ju gënjen

14
A keni dyshuar ndonjëherë se dikush po ju gënjen, por nuk keni qenë të sigurt? Një psikolog ka zbuluar shtatë shenja delikate për t’u kujdesur...
0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

EDITORIAL