​Ju pëlqen të ndizni një cigare pas ushqimit, ja çfarë dëmi shkakton..

0
Shumica e duhanpirësve iu pëlqen që të ndezin një cigare menjëherë pasi kanë konsumuar ushqim. Por në fakt ata nuk e dinë se sa...

Studimi i ri thyen mitin për ata që konsumojnë kafenë…

0
Një nga efektet negative anësore të konsumimit të kafes është edhe takikardia që ajo sjell. Duke gjykuar nga kjo takikardi që vuajmë kur pimë...

A mund të mbetet shtatzënë një grua me dy mitra? Gjinekologu Krasniqi jep detaje…

0
Një mitër e dyfishtë është një anomali e rrallë që zhvillohet që nga koha kur një vajzë është në mitër. Të gjitha mitra formohen...

Pritja në trafik, rrezik i padukshëm që dëmton të menduarit dhe kujtesën…

0
Sipas një studimi të fundit, në momentin që ju jeni në makinë duke pritur në radhë jeni totalisht të ekspozuar ndaj shkarkimeve të naftës,...

Tre sëmundjet që njerëzit kërkojnë më shumë në Google..

0
“Dr. Google” nuk është “mjeku” më i i besuar! Megjithatë, shumë njerëz kërkojnë përgjigje për simptomat dhe sëmundjet në internet. 3 arsyet e mëposhtme...

Nëse pini duhan, mbase vuani nga sëmundja e melanozës, ndërsa për këtë as që...

0
Pirja e duhanit ka shumë më tepër implikime shëndetësore se sa shumica e njerëzve e kuptojnë. Melanoza e duhanpirësve është vetëm një ndër rreziqet potenciale...

Birra e rritë numrin e spermatozoideve

0
Birra ju relakson, ka shije të mirë dhe mund t’jua ulë rrezikun për sëmundje kardiovaskulare. Por gjithashtu birra është e mbushur me shumë kalori dhe...

8 pije që ndihmojnë me tretjen

0
Sipas Klinikës Cleveland, fryrja shkaktohet nga gazi i tepërt, i cili zakonisht vjen nga problemet me tretjen tuaj. Për shembull, mund të jetë një...

Probleme me veshkat – keni dhimbje koke, lodhje dhe humbje të imunitetit

0
Çdo ditë mendja e njeriut përpunon informacione të shumta dhe trupi kryen mijëra veprime. Të jetosh në këtë botë dinamike ka mundësi që njeriu edhe...

Përfitimet e jashtëzakonshme që ushqimet e verdha kanë në trupin tonë

0
Ushqimet e verdha cilësohen si ngritës të menjëhershëm të humorit, të cilat përfaqësojnë lumturinë dhe gëzimin, por gjithashtu kanë edhe shumë vlera ushqyese. Të...
0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu
- Advertisement -

EDITORIAL