Futbollisti dardan nuk i kursen rumunët, u bën shqiponjën

0
Ndeshja e vlefshme për kualifikueset e Euro2024 mes Rumanisë dhe Kosovës është ndërprerë rreth minutës së 20-të. Tifozët vendas kanë shfaqur banderola me mbishkrimin “Kosova...

Ardian Ismajli sheh nënën në stadium dhe e puth me mall pas

0
Pas fitores historike të Kombëtares shqiptare mbrëmë përballë Polonisë pati një moment shumë emocionues. Ndërkohë që i gjithë stadiumi këndonte këngën “Mora fjalë”...

Shqipëria siguron vendin e parë, fitore “magjike” ndaj Polonisë

0
Kombëtarja e Shqipërisë ka arritur të marrë një fitore të jashtëzakonshme dhe me peshë në shtëpi ndaj Polonisë me rezultatin 2-0, falë supergolit të...

Topi i parë që prek e kthen në GOOOL, dyfishon avantazhin

0
Shqipëria prek sërish ëndrrën europiane, Mirlind Daku debuton me gol me fanelën kuqezi.

Mrekulli në Air Albania, Jasir Asani shënon gol në minutën e 37

0
Euro 2024, Shqipëria në avantazh ndaj Polonisë, Jasir Asani shënon gol në minutën e 37 21′ Shënon Polonia me Kiwior, por VAR anulon për pozitë...

Kosova ndal Zvicrën

0
Sulmuesi Vedat Muriqi është hero i Kombëtares së Kosovës pasi shënoi dygolësh në barazimin me Zvicrën. Kosova dhe Zvicra ndanë pikët duket luajtur baras 2-2,...

Ditë zie për familjen e yllit të futbollit shqiptar, ish-kapiteni i

0
Ditë zie në familjen e Rudi Vatës. Ish-kapiteni i Kombëtares ka humbur babain Pjetër Vata ditën e sotme. Babai i ish-kapitenit të Kombëtares, u nda...

Bajrami mahnit Pragën, vjen barazimi në Çeki (Video)

0
Gol spetakolar i shënuar nga Nedim Bajrami në “Fortuna Arena”. Shqipëria ka barazuar shifrat në minutën e 66’ me një gol të jashtëzakonshëm nga distanca. https://www.cdnimpuls.com/video/64fa2f779b082.mp4

Pritjes po i vjen fundi! Tifozët “Kuqezi” ndezin atmosferën

0
Një numër i konsiderueshëm i grupimit të tifozëve kuqezinj kanë udhëtuar drejt Pragës për të mbështetur kombëtaren për ndeshjen sonte përballë Çekisë në 20:45.  Në...

Tragjike! Vritet në mes të rrugës futbollisti 26-vjeçar

0
PANAMA – Futbollisti panamez Gilberto Hernandez u vra të dielën në atdheun e tij pas një të shtëna me armë zjarri në rrugë. Sipas...
0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

EDITORIAL