Jam në paqe me Zotin. Konflikti im është me Njeriun.

0
Ne mendojmë shumë dhe ndjejmë pak. Një prej ironive të jetës është që të bësh gjënë e gabuar, në momentin e duhur. Asgjë nuk është e...

“Dijet kanë vlerën e asgjësë, nëse nuk vihen në praktikë”.

5
Paraja, ashtu si vodka, e bën një njeri të dehur, të çuditshëm”. “Dashuria, miqësia dhe respekti nuk i bëjnë bashkë njerëzit, ashtu siç i bënë...

Shpërblimet dhe ndëshkimi janë forma më e ulët e edukimit.

0
Njeriu i mençur e di se është më mirë të ulesh në brigjet e një përroi të largët malor sesa të jesh perandor i...

Ai që dëshiron një trëndafil duhet ta respektojë gjembin e tij.

3
Njeriu më i pafuqishëm është ai që nuk gjen shokë, e më i pafuqishëm se ky, është ai që i humb ata. Presim nga Ju...

Askush nuk është aq i pasur, sa të mund të blejë të kaluarën e...

0
- Bëhu vetja, të gjithë të tjerët janë zënë 2- Një poet mund të mbijetojë çdo gjë, por jo një gabim shtypi. 3- Të moshuarit besojnë...

“Kur një grua është duke të folur, dëgjo atë që po thotë me sytë...

0
“Djalë, vëlla, baba, i dashur, shok. Ka hapësirë në zemër për të gjitha dashuritë, ashtu sikurse ka hapësirë në qiell për të gjithë yjet.” “Jeta...

 Dëshira për hakmarrje është susta më e fuqishme e shpirtit shqiptar.

0
 Të verbrit do të mbeten të verbër in sœcula sœculorum (gjer në fund të botës); edhe sikur t’u shtini perona në sy, ata prapë...

Dembelia është fillimi i të gjitha veseve, kurora e të gjitha virtyteve.

0
• Nëse unë do të jetoj përjetësisht, si do të ekzistoj nesër? • Në njëfarë kuptimi e mira është e parehatshme. • Në luftën midis teje...

Nuk më pëlqen të them fjalë të mira për veten, preferoj të them fjalë...

0
17. “Një fëmijë mund t’i mësojë një të rrituri tre gjëra: të jetë i lumtur pa asnjë arsye, të jetë gjithmonë i zënë me...

Nuk është se gjërat janë të vështira dhe ne nuk guxojmë, por sepse ne...

0
. Mirë është që në jetë ashtu si në gosti, të mos dalësh as i etur as i dehur. 17. Të këqijtë binden prej frikës,...
0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu
- Advertisement -

EDITORIAL