Ballina Life Style Çfarë është ‘depresioni i buzëqeshur’

Çfarë është ‘depresioni i buzëqeshur’

51

Merr lajme ekskluzive  

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë  duke klikuar këtu

A jeni ndjerë ndonjëherë në depresion dhe pse fytyra jote ka qëndruar e buzëqeshur?

Kjo gjendje ndodh kur individët që po përjetojnë këtë gjendje emocionale maskojnë simptomat e tyre.

Por, cilat janë shenjat dhe simptomat e depresionit të buzëqeshur?

Organizata Botërore e Shëndetësisë vlerëson se pothuajse 265 milion njerëz në të gjithë botën kanë depresion.

Një individ me depresion të qeshur mund të përjetojë shumë simptoma klasike të kësaj gjendje emocionale, duke përfshi trishtim të thellë, vetëvlerësim të ulët dhe ndryshime në jetën e tyre të përditshme.

Por, pse njerëzit fshehin depresionin?

Nuk është e pazakontë që njerëzit të mbajnë depresionin e tyre privat. Nga dëshira për të mbrojtur privatësinë e tyre deri te frika e gjykimit nga të tjerët, ka shumë arsye personale dhe profesionale pse njerëzit fshehin simptomat e tyre të depresionit, këto janë disa prej tyre..

Artikulli paraprakTë dua në dhjetë të mëngjesit …. Nga (Jaime Sabines)
Artikulli tjetërDon Xhon dhe Era u përqafuan gjatë koncertit, reagon modelja ruse