Ballina Life Style ​Çfarë i duhet çdo shenje të zodiakut për të qenë e lumtur

​Çfarë i duhet çdo shenje të zodiakut për të qenë e lumtur

39

Merr lajme ekskluzive  

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë  duke klikuar këtu

Një luan duhet të dhurojë një pjesë të energjisë dhe kohës së tij për diçka më të madhe se ai, dhe puna humanitare është ideale për këtë.

Lumturia e Kancerit qëndron në mbështetjen e njerëzve të dashur, dhe Virgjëresha duhet të mësojë të thotë ‘Jo!’

Dashi

Lexo të radhës

Zgjidh një çift dhe zbulo se kur do ta gjesh dashurinë…

Zgjidh një simbol dhe zbulo forcën që të udhëheq në jetën…

Disa shenja të zodiakut zgjedhin gjithmonë njeriun e gabuar

Kur ndodhi shtrëngimi i parë i duarve dhe çfarë simbolizonte?

Mbani në mend se askush nuk është i përsosur, dhe as ju nuk jeni. Largohuni nga ai presion i brendshëm që duhet të jeni numri 1 në gjithçka dhe i disponueshëm për të gjithë 24 orë në ditë. Sa më shpejt ta bëni këtë, aq më shpejt do të pranoni veten dhe të metat tuaja – dhe do të jeni më të lumtur dhe më të relaksuar.

Demi

Bëhuni partneri dhe mbështetja juaj më e mirë! Mos prisni vazhdimisht që njerëzit e tjerë të përmbushin dhe t’ju bëjnë të lumtur. Marrëdhënia që duhet të jetë më e rëndësishmja për ju është ajo që keni me veten – mund të jetë marrëdhënia më pasionante, e sjellshme dhe e mrekullueshme në jetën tuaj. Pasi ta kuptoni këtë, do të krijoni marrëdhënie më të shëndetshme dhe më të lumtura me njerëzit e tjerë.

Binjakë

Është koha të largoheni nga bisedat sipërfaqësore – lejoni vetes biseda të thella me njerëzit e tjerë dhe do të shihni se ku ju çon kjo. Pasi të hapeni me miqtë tuaj dhe njerëzit për të cilët kujdeseni, do të krijoni marrëdhënie më të forta dhe më të qëndrueshme, dhe kjo është ajo që i bën të gjithë vërtet të lumtur.

Gaforrja

Rrethojeni veten me njerëz optimistë, të kujdesshëm që do t’ju mbështesin në ëndrrat tuaja dhe do t’ju ngushëllojnë kur jeni të trishtuar. Pasi të ndjeni mbështetjen dhe dhembshurinë e të tjerëve, do të keni përshtypjen se e gjithë bota është e juaja dhe mund të arrini atë që dëshironi. Vibracionet pozitive çojnë në një jetë pozitive!

Luani

Jepni pak nga energjia dhe koha juaj diçka më të madhe se vetja juaj. Puna humanitare do t’ju japë mundësinë të tregoni pasurinë tuaj më të madhe, dhe kjo është zemra juaj. Nëse filloni rrugën për të ndihmuar të tjerët, së shpejti do të jeni krenarë për shpirtin tuaj bujar plot dashuri dhe do të jeni të përmbushur dhe të lumtur.

Virgjëresha

Ndaloni së kënaquri të tjerët gjatë gjithë kohës dhe më në fund filloni të kënaqni veten! Në momentin që të hiqni qafe nevojën për t’i bërë vazhdimisht të tjerët të lumtur dhe për të vendosur disa kufij, do të ndjeni që njerëzit më në fund ju respektojnë. Mësoni të thoni ‘Jo!’ dhe mos ngurroni të shprehni mendimin tuaj – do të forcojë vetëbesimin tuaj.

Peshorja

Gjeni ekuilibrin në aktivitetet tuaja të përditshme, ky është çelësi për një jetë më të lumtur. Hiqni dorë nga zakoni i kushtimit të tepërt të një mënyre të të menduarit ose një detyre të veçantë. Gjeni kohë për t’u çlodhur dhe për t’u shoqëruar me miqtë. Pushoni mendjen dhe trupin tuaj më shpesh. Shumëllojshmëria e energjisë gjatë ditës do t’ju bëjë një person më të lumtur, më të përqendruar dhe energjikisht më të qetë.

Akrepi

Ju prireni të mbani brenda vetes dhe të ushqeni arsyet pse dikush ju ka mërzitur ose është zemëruar me veten tuaj, ndoshta për shkak të ndonjë lëshimi ose gabimi, dhe kjo nuk çon në lumturi. Ndërsa mund të mos jeni të vetëdijshëm për të, është një barrë që ju ngarkon vazhdimisht dhe krijon probleme në marrëdhëniet personale. Mësoni të falni dhe harroni – si veten ashtu edhe të tjerët – dhe vazhdoni përpara. Kur të shpëtoni nga ankesat e së kaluarës, do të jeni në gjendje të jetoni jetën tuaj më të mirë në të tashmen.

Shigjetari

Mësoni të përballeni me faktet dhe diskutoni ato nëse është e nevojshme. Por, para se të përplaseni me dikë, përpiquni ta zgjidhni atë në një bisedë të qetë. Pasi të keni adoptuar zakonin për të zgjidhur me qetësi situata të ndryshme, do të zbuloni se kapërcimi i dramës ju lejon të jetoni jetën në maksimum – dhe do të jeni më të lumtur.

Bricjapi

Merrni kohë për punë, por përqendrohuni edhe në jetën tuaj personale kur të keni mbaruar orari i punës. Mësoni të fikni telefonin tuaj në mbrëmje dhe të ndaloni së lexuari email gjatë fundjavës jo pune. Përqendrohuni në gjërat e rëndësishme, familjen dhe miqtë – sepse ata janë ata që ju sjellin lumturi të vërtetë.

Ujori

Mos lejoni që dikush t’ju bëjë të ndiheni sikur nuk jeni mjaft mirë! Pasi ta pranoni personalitetin tuaj disi të pazakontë dhe ta tregoni hapur, do të ndiheni shumë më të sigurt. Pranojeni veten ashtu siç jeni dhe të tjerët do të bëjnë të njëjtën gjë.

Peshku

Shqetësimet për të ardhmen ju pengojnë të jetoni në këtë moment, dhe koha dhe rinia kalojnë. Mundohuni të përqendroheni më pak në të nesërmen dhe më shumë në të sotmen. Kjo do t’ju ndihmojë të shkëlqeni, të jeni më të lumtur dhe të kënaqeni tani dhe këtu.

Artikulli paraprakVIDEO/ Refuzoi t’i servirte një filxhan kafe, 33-vjeçari sulmon me grushte stjuardin në 
Artikulli tjetërFillimi i vjeshtës do të jetë përgjithësisht i mirë por jo për këto 2 shenja të horoskopit