Ballina Showbiz Dëmet nga përmbytjet në Kosovë, organizohet donacion live, Mozzik ofron 20 mijë...

Dëmet nga përmbytjet në Kosovë, organizohet donacion live, Mozzik ofron 20 mijë euro

40

Kosova u prek javet e fundit nga permbytje masive me deme te medha ne disa zona te saj.

Në Prishtinë u organizua live një donacion për mbledhjen e fondeve për ndihmë të qytetarëve që u preken nga përmbytjet.

Shumë personazhe publike kanë ofruar mbështetjen e tyre në ndihmë të familjeve që kanë pësuar dëmë materiale nga përmbytjet

Në këtë program që po shfaqet live në shumicën e televizioneve në Kosovë, të pranishëm për të pranuar telefonata dhe donacione janë Leonora Jakupi, Mozzik, Mc Kresha, Lyrical Son, Remzije Osmani, Hekuran Krasniqi, Ana Kabashi, Fatos Kryeziu,  Osman Azemi .

Në një moment Mozzik ka bërë një gjest shumë human, duke ofruar shumën e madhe prej 20 mijë eurosh për banorët e prekur nga vërshimet.

Mozzik theksoi se kjo shumë shkon nga ai dhe familja e tij në ndihmë të këtyre qytetarëve që sot kanë nevojë.

Artikulli paraprakLuizi: “Nëse hyn ish i dashuri i Kiarës, do ta mbaronte loja ime
Artikulli tjetërLuizi ‘shpërthen’ para Kiarës: ‘Më ke bërë të dukem kokrra e legenit’!