Ballina Info ShowBiz Dua Lipa e Rita Ora gati për ta “shkundur” Tiranën, dyjat me...

Dua Lipa e Rita Ora gati për ta “shkundur” Tiranën, dyjat me koncerte në tokën shqiptare

128

 

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, tha sot se pas finales së Conference League, kryeqyteti do të fillojë përgatitjet për të pritur dy koncertet e mëdha të Rita Orës dhe Dua Lipës.

Duke folur për Top News, Veliaj u shpreh se të gjithë duhet t’i gëzohen faktit se Tirana është e mbushur me aktivitete të tilla.

“Të gjithë duhet të gëzohemi kur Tiranës i vijnë aktivitete të tilla të mëdha. Me të mbyllur finale e 25 Majit, do të fillojmë pëgatitjet për koncertin e madh të Rita Orës në fund të pushimeve, dhe të Dua Lipës pranë festave të fundvitit. Duam që Tirana të jetojë çdo ditë dhe fakti se, edhe përpara kësaj ndeshje, shumica e hoteleve kanë qenë të rezervuara, do të thotë që Tiranës i kemi kthyer ditët e lavdishme para pandemisë, madje e kemi tejkaluar”, u shpreh Veliaj.

https://jetoilumtur.al/

Artikulli paraprakJa disa këshilla për trup të shëndetshëm pas moshës 40- vjeçare
Artikulli tjetërLuana Vjollca shfaqet në gjendje të rëndë emocionale dhe jep një mesazh