JiL.al - Jeto i Lumtur

E frikshme kjo qe po ndodh ne BBV: Ia kerkon per 50 mije euro…

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email

Efin Qetsori u shprèh se ai e ndíhmoi Efin që ajo të shkònte në finale dhe se ajo as nuk e fálenderoi për mùndin e tij. Efi tha se nuk e mèrr dot seriozísht Qetsorin dhe se i dùket síkur çdo gjë që ai thotë, e thotë me humor.

Madje Qetsori i tha Efit të hiqte dorë nga finala dhe ky i fùndít do t’i jepte 50 mijë eùro.

Efi: Jam shumë e lumtur. Nuk kam çfarë të them.

Qetsori: Efi është në finale, sepse Kiara u tèrhoq. Ajo do që gjërat në shtëpi të bèhen siç do ajo. Nuk ka çfarë thotë për gatimin, ùshqímin e ka patur gjíthmonë gati.
Efi: Pjesa e zèrit është tendencoize ndáj Qetsorit. Ndërsa për princeshën, ka ngelur të më thotë vetëm e bukur. Çfarë janë këto tani?

Qetsori: Princeshë nuk është òfèndim.

Qetsori: Efi ka ndrýshuar sjellje që kur u shpall finaliste. Është më e qetë dhe i ka shmángur disa debáte me Luizín. Nuk thotë dot më do íki sot, do íki nesër.

Efi: Unë e kam thënë disa herë, madje Nitës ia kam thënë kur kam debátuar ashpèr me opinionistët. Qetsorit nuk ia kam thënë ndonjëherë këtë lloj gjëje. Kam dashur vërtetë të dal.

Nita: Është e vërtetë që kemi írònizuar, por normalisht në ato momente kur Efi nuk ka qenë në gjèndje të mirë unë kam qenë këtu pranë dhe e kam parë. Ndonjëherë kam përshtýpjen se kur e kùndèrshtoj Efin, ajo i mèrr shumë personale. Nuk kam qenë kaq shumë e përfshirë në lojë, por tani jam. I them të mòs e márrë personale kur e komentoj lojën e sáj.
Luizí: Efi u gëzua tre ose katër herë kur ne u mblòdhën te krevati i sáj për të bërë muhabet. Ajo nisi të bèrtiste kur nuk po ia várte më askush.

Efi: Në ákt, kisha vënë tapa te veshët, nuk është e vërtetë fare që nuk po ma várte askush. Shumë e shèmtuar nga Luizí për mënyrën se si po e komenton.

Luizí: Të thash pra përse e bëre, përse e përsërit.

Efi: Po jo mo Luiz nuk ishte ajo arsyeja. E bukura e gjíthë kësáj është që do shihèt në vijim.

Kristi: Këta të dy e kanë shumë fríkë njëri-tjetrin dhe nuk duan ta áktorizojnë njëri-tjetrin.

Luiz: Efi u mësua që i mblídheshin te koka për katër netë rresht.

Më të lexuarat

“Nderpriteni PRIME…”, Olta Gixhari ka dy fjalë për Luiz Ejllin: Kam qarë 6 ditë rresht

Cpo ndodh ne BBV? Situate e frikshme, kjo banore ne gjendje te rende

Nga ‘miqësia’ me Olta Gixharin e deri tek Luizi, Kejvina Kthella flet për…