Ballina Lajme EMRI/ Shkëputet guri në minierën e Martaneshit, një minator transportohet drejt spitalit

EMRI/ Shkëputet guri në minierën e Martaneshit, një minator transportohet drejt spitalit

82

Merr lajme ekskluzive  

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë  duke klikuar këtu

Një punonjës në minierën e Martaneshit ka mbetur i dëmtuar pasi është goditur nga një gur i cili është shkëputur aksidentalisht.

32-vjeçari i identifikuar si Mustafa Kola, me pozicion vagonist në minierën e Martaneshit, mësohet se është lënduar në këmbë dhe aktualisht ai ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

“Bulqizë/ Specialistët e Hetimit të Krimit të Komisariatit të Policisë Bulqizë, referuan materialet në Prokurori për ngjarje aksidentale, për shtetasin M. K., 38 vjeç,(vagonist në një minierë në Martanesh) pasi duke dalë nga galeria,  është shkëputur një grur dhe  aksidentalisht ka dëmtuar këmbën dhe ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën”- njofton policia.

Artikulli paraprakDel VIDEO nga aksidenti i rëndë i Zelensky-t
Artikulli tjetërOrtakë me liderin e kartelit Sinaloa në Meksikë, kush janë vëllezërit Hysa