Ballina Uncategorized Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshjen për targat, flet Borrel

Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshjen për targat, flet Borrel

57

Merr lajme ekskluzive  

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë  duke klikuar kët

Shefi i politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell tha se Kosova dhe Serbia arritën marrëveshje lidhur me targat në bisedimet ndërmjet kryenegociatorëve të të dy vendeve.

“Me kënaqësi ju njoftoj se kryenegociatorët e Kosovës dhe të Serbisë, me lehtësimin e BE-së, kanë rënë dakord për masat, për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm dhe për t’u përqendruar plotësisht në propozimin për normalizimin e marrëdhënieve mes tyre”, shkroi zoti Borrell.

“Serbia do të ndërpres lëshimin e targave me emërtimet e qyteteve të Kosovës dhe Kosova do të ndërpresë veprimet e mëtejshme në lidhje me riregjistrimin e automjeteve. Unë do t’i ftoj palët në ditët në vijim për të diskutuar hapat e ardhshëm”, shkroi ai.

Artikulli paraprakVetem 3 Jave Perdoreni Dhe Kuroni Kollën, Bronkitin, Yndyren E Lartë Dhe Mëlçisë Së Dhjamosur
Artikulli tjetërJa se çka mund të paran’dalohet me fjalen MashAllah – ju lutem shpërndajeni është shumë me rëndësi!