Ballina Lajme Ky është shoferi i kamionit që shpërtheu urën e Krimesë…

Ky është shoferi i kamionit që shpërtheu urën e Krimesë…

47

Merr lajme ekskluzive  

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë  duke klikuar këtu

Një 51-vjeçar mësohet se është drejtuesi i kamionit me eksploziv që shpërtheu në orët e para të së shtunës në Urën e Krimesë .

Media ukrainase Tpyxa raporton se burri quhet Makhir Yusobov .

Ai punonte si shofer kamioni dhe ishte vazhdimisht në lëvizje brenda rajonit të Krasnodarit , në lindje të Krimesë.

Ai ka kontaktuar për herë të fundit me familjen dy ditë më parë.

Me interes është informacioni se udhëtimi për në urë është dashur të zgjasë gjysmë ore, por për arsye të panjohura atij iu deshën gjashtë orë.

Publikohet foto/ Ky është shoferi i kamionit që shpërtheu

Sulmi vrau shoferin dhe një çift në një makinë që lëvizte pranë kamionit.

Jeto I Lumtur

Artikulli paraprak“Sa të mbarojë gjyqi do iu gjej dhe do t’ju vras”/ “Cmendet” biznesmeni shqiptar ne Greqi
Artikulli tjetërAplikimet për Lotarinë Amerikane/ Ambasada e SHBA del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët