Ballina Poezi “Mjegulli I Dashurisë”

“Mjegulli I Dashurisë”

160

Kur ikja larg, drejt teje vija
Kur vija afër, ikja larg
Për dreq më trembte largësia
Dhe afërsia bëhej çark

as e kuptoja si te desha
nje mjegull pus nje cmenduri
si nje poet qe shkruan vjersha
dhe ndez nje shkrepse dhe i ben hi

dhe ndoshta kjo ish dashuria
e cakerdisur kuturu…
per dreq me trembte largesia
dhe afersa gjithashtu

– Poezi nga Dritero Agolli

 

Jeto I Lumtur

Artikulli paraprak“Mos ma kujto”,
Artikulli tjetër“Njeriu më i fortë është ai që qëndron më shumë kohë i vetëm”../Thënie Motivuese Për Jetën..