Ballina Poezi Ndonjëherë, vetëm ndonjëherë Nuccio Coriale

Ndonjëherë, vetëm ndonjëherë Nuccio Coriale

210

Ndonjëherë, vetëm ndonjëherë

Sapo zgjohem në mëngjes,

më vonë pas mëngjesit,

kur vishem për të dalë,

kur unë lëviz, kur ha, kur pi një kafe,

kur kthehem në shtëpi në mbrëmje.

Midis një çasti dhe një tjetri të ditës,

mes një mendimi dhe një pyetjeje,

mes dëshirës për të të pasur ty,

mes një rrahje zemre dhe një emocioni.

ndonjëherë, vetëm ndonjëherë

Une mendoj per ty.

Nuccio Coriale

Jeto I Lumtur.al

Artikulli paraprakTi nuk je Simone Carta
Artikulli tjetërKërcënoi dhe gati përplasi kalimtaren në vijat e bardha, zbulohet kush është “vajza” e prokurorit (EMRI)