Ballina Lajme Ndryshojnë çmimet e karburanteve, sa do të shiten nga sot nafta dhe...

Ndryshojnë çmimet e karburanteve, sa do të shiten nga sot nafta dhe benzina

65

Merr lajme ekskluzive  

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë  duke klikuar këtu

Edhe pse karburantet në bursë po kuotohen në nivelet e para luftës në Ukrainë, Bordi i Transparencës ka vendosur që ta mbajë mbi 200 lekë/ litrin e naftës. Mësohet se gjatë ditës së sotme, Bordi është mbledhur duke e ulur çmimin e naftës me vetëm 1 lek. Nga 221 lekë/ litri që shitej deri më tani, nga pasditja e sotme do të shitet me 220 lekë/ litri.

Ndërkoihë, benzina do të shitet me 199 lekë/ litri nga 207 lekë/ litri që shitej deri më tani.

Gazi ka mbetur i pandryshuar në 81 lekë për litër.

Çmimet e karburanteve janë ulur ndjeshëm gjatë ditëve të fundit në bursa, të cilave Bordi thotë se i referohet, megjithatë qytetarët shqiptarë janë të privuar nga kjo ulje pasi ajo nuk reflektohet në çmimet e tregut vendas për arsye të gjithëditura tashmë.

….jetoilumtu.al/

 

 

Artikulli paraprakShqiptari në arrest shtëpie bënte pazare droge në oborrin e banesës në Itali, kapet nga policia
Artikulli tjetër“E çuan llafazanin në ferr dhe tha: “Sa të njoma qenkan drutë…”/ Thëniet më të Bukura Persiane