Ballina Lajme Aktualitet Nxirrnin në rrugë fëmijët e tyre të mitur për të lypur, merret...

Nxirrnin në rrugë fëmijët e tyre të mitur për të lypur, merret vendimi për dy nëna

13

Dy shtetase janë proceduar penalisht nga policia e Sarandës pasi akuzohen se kanë shfrytëzuar për të lypur fëmijët e tyre.


Sipas policisë mësohet se shtetaset e proceduara penalisht janë një 39 vjeçare banuese në Gjirokastër dhe një 33 vjeçare banuese në Sarandë, pasi janë konstatuar duke shfrytëzuar për të lypur, 4 fëmijët e tyre të mitur 4-9 vjeç.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Sarandë referuan materiale në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për një 39 vjeçare, banuese në Gjirokastër dhe një 33 vjeçare, banuese në Sarandë, pasi janë konstatuar duke shfrytëzuar për të lypur, 4 fëmijët e tyre të mitur 4-9 vjeç”, thuhet në njoftimin e policisë.

Artikulli paraprakPrigozhin rebeloi regjimin e Putinit, Zelensky i zbardh bilancin tragjik: Ja sa ushtarë të Wagner janë vrarë në pjesën lindore
Artikulli tjetërVrasja e 17-vjeçarit, analisti i njohur zbardh detajet e reja: Me origjinë algjeriane dhe nuk shkonte në shkollë, shoqëria franceze e konsideron…