Ballina Info ShowBiz Për kë e la Dafina Zeqiri Suedinë?

Për kë e la Dafina Zeqiri Suedinë?

47

Dafina Zeqiri ka lindur në Suedi, ku është shkolluar dhe ka nisur të këndojë, duke marrë pjesë në festivalet e zërave të rinj.

Për të ndjekur karrierën e saj muzikore ajo u kthye në Kosovë kur ishte 16 vjeç, ku më vonë publikoi disa këngë që do ta bënin të famshme.

Fillimisht ajo këndoi në këngën ‘La Vida Loca’ me Bleron dhe F Kay, e më pas ‘Amazing Girl’, ndërsa suksesin më të madh do t’ia jepte kënga ‘Ti po m’pëlqen’ me Ledrin.

Jeta dhe karriera e Dafines vazhdon në Kosovë.

Showbiz Info

Jeto I Lumtur.al

Artikulli paraprakTronditi ndjekësit me shenjat e dhunës në fytyrë, zbulohet e vërteta pas fotografive të Luanës
Artikulli tjetërIshim në një tavolinë!” Dalina Buzi rrëfen prapaskenat e ribashkimit Bora- Donald: Unë pashë dy njerëz që..