Ballina Lajme Aktualitet Rrëzohet autobusi në një greminë në Peru, humbin jetën 24

Rrëzohet autobusi në një greminë në Peru, humbin jetën 24

20


Të paktën 24 persona u vranë gjatë natës në Peru kur autobusi me të cilin po udhëtonin doli nga kursi i tij dhe u zhyt në një përrua rreth 200 metra poshtë. Një zëdhënëse e kompanisë së operimit të autobusit tha për mediat nga një spital në Ayacucho se të paktën 24 persona kishin vdekur. 

“Jemi thellësisht të pikëlluar nga aksidenti… deri tani e dimë se janë 24 të vdekur”, tha ajo.

Shërbimi i Mbikëqyrjes së Transportit Peruan (SUTRAN) konfirmoi aksidentin në një deklaratë, pa specifikuar numrin e të vdekurve apo të plagosurve. SUTRAN theksoi se autobusi po udhëtonte në Ande, nga Ayacucho për në qytetin Huancayo.

Artikulli paraprakVdes turisti danez në Sarandë, dyshimet e para
Artikulli tjetërAvokatët grekë, mbledhje në Tiranë për Belerin/ Reagon