JiL.al - Jeto i Lumtur

Aktualitet

Gjykata e Kosovës merr vendimi për baronin e drogës Gëzim Çelaj

Një gjykatë në qytetin e Ferizajt në Kosovë, i shqiptoi masën e paraburgimit prej 40 ditësh shtetasit shqiptar Gëzim Çelaj, i cili u arrestua një ditë më parë në bazë të një urdhër arresti të lëshuar nga autoritetet e Shqipërisë nën dyshimet për përfshirje në trafikim narkotikësh dhe mbajtje pa leje të armëve dhe municioneve.about:blank Gëzim Çelaj …

Gjykata e Kosovës merr vendimi për baronin e drogës Gëzim Çelaj Read More »

Merr flakë kabina elektrike në Korçë, mbetet pa energji

Një kabinë elektrike në qendër të qytetit të Korçës është përfshirë nga flakët.about:blank Nga djegia e transformatorit të kabinës elektrike ka mbetur pa energji pjesa më e madhe e lagjes 12 të qytetit të Korçës. Burime prane OSSHE bëjnë me dije se po punohet për rregullimin e defektit të shkaktuar nga djegia e kësaj kabine. …

Merr flakë kabina elektrike në Korçë, mbetet pa energji Read More »

E rëndë, shpërthen bombola e gazit në një banesë në Shkodër

Një 71-vjeçar ka mbetur i plagosur, pasi i ka shpërthyer një bombol gazi. Ngjarja ndodhi në Shkodër. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se shtetasi me inicialet Sh.Q., i cili ka marrë dëmtime. “Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Shkodër referuan materialet në Prokurori për shtetasin Sh. Q., 71 vjeç, banues …

E rëndë, shpërthen bombola e gazit në një banesë në Shkodër Read More »

Vrasja e 41-vjeçarit në Fier, sekuestrohet makina e Agim Gashit

Policia gjen automjetin e përdorur nga autorët gjatë vrasjes së 41 vjecarit.about:blank Procedohet shtetasi Rexhep Puka, burri i tezes së autorëve pasi kishte fshehur automjetin në garazhin e shtëpisë së tij Njoftimi i policise Fier/Gjendet dhe sekuestrohet automjeti i përdorur nga autorët, gjatë vrasjes së 41-vjeçarit, më datë 07.12.2023. Procedohet penalisht 70-vjeçari që kishte fshehur …

Vrasja e 41-vjeçarit në Fier, sekuestrohet makina e Agim Gashit Read More »

Grabitja në Prush, detajet si u tentua të grabiten dy të moshuarit

Një ngjarje e rëndë ndodhi mbrëmë në Prush të Tiranës, ku një banesë ku ishin dy të moshuar u tentua që të grabitje. Ngjarja ndodhi rreth orës 19:13, në fshatin Prush, përballë ambulancës. Gazetari Igli Çelmeta në një lidhje live nga vendngjarja pohoi se 5 persona, të veshur me uniformë policie zbarkuan në shtëpinë e …

Grabitja në Prush, detajet si u tentua të grabiten dy të moshuarit Read More »

Vrasja e Liridonës, merren në përkujdesje nga shteti

Vrasja e Liridona Ademajt nga bashkëshorti i saj Naim Murseli, vijon të jetë në sitën e hetimeve. Deri më tani për ngjarjen e rëndë janë arrestuar 4 persona, Naim Murseli, i cili dyshohet se porositi vrasjen e gruas së tij Liridonës, duke i premtuar 30 mijë euro Granit Plavës që ta kryente vrasjen. Ndërsa, Kushtrim …

Vrasja e Liridonës, merren në përkujdesje nga shteti Read More »

Bien në pranga dy të rinjve në Elbasan, ja akuzat që rëndojnë

Dy të rinj në Elbasan janë vënë në prangat e policisë, pasi ishin shpallur në kërkim për kultivim droge. Burime zyrtare bëjnë me dije se pas hekurave ranë shtetasit Artur Malja, 36 vjeç dhe Flavjo Dervishi 23 vjeç.about:blank NJOFTIMI I POLICISENdalohen 2 shtetas të shpallur në kërkim në kuadër të operacionit antikanabis “Krasta”, të akuzuar …

Bien në pranga dy të rinjve në Elbasan, ja akuzat që rëndojnë Read More »

Si ndodhi sherri me pasojë plagosjen me armë në Korçë (Emrat)

Të tjera detaje kanë dalë rreth sherrit për motive të dobëta mes disa personave që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Korçë, konflikt i cili përfundoi në përdorimin e armëve të zjarrit.about:blank Personat e përfshirë në konflikt kanë qenë të dehur dhe motivi i sherrit ka qenë bllokimi i rrugës, ku njëri prej tyre është …

Si ndodhi sherri me pasojë plagosjen me armë në Korçë (Emrat) Read More »

“Kërcet” arma në Korçë në Korçës, raportohet për të plagosur

U konfliktuan për motive të dobëta, ku si pasojë e konfliktit mbeti i plagosur  me armë zjarri një 33-vjeçar dhe u dëmtua me mjete të forta një shtetas tjetër, Policia identifikon menjëherë autorët e dyshuar të ngjarjes dhe vijon punën për kapjen e tyre.about:blank Në orët e para të mëngjesit të sotëm, në lagjen nr. …

“Kërcet” arma në Korçë në Korçës, raportohet për të plagosur Read More »

U kap duke shkarkuar inerte në rrugë, procedohet penalisht

Një 56 vjeçar është proceduar penalisht në Dhërmi pasi u kap në flagrancë duke shkarkuar inerte në afërsi të një aksi rrugor, pa autorizim nga Bashkia.  Njoftimi i policisë Dhërmi: Dhërmi/Vijojnë kontrollet intensive nga shërbimet e Policisë, në të gjithë qarkun, kryesisht në zonat e mbrojtura, për parandalimin dhe goditjen e krimeve mjedisore. U kap …

U kap duke shkarkuar inerte në rrugë, procedohet penalisht Read More »