JiL.al - Jeto i Lumtur

Çfarë po ndodh?

Çfarë po ndodh? 8 turistë italianë bllokohen në pyllin e Divjakës

Policia e Divjakës u ka ardhur në ndihmë 8 turistëve italianë, të cilët gjatë mesnatës të së shtunës u bllokuan në baltë, teksa eksploronin lagunën e Karavastasë dhe pyllin e Divjakës. Shërbimet e Policisë përmes përdorimit të një makine teknologjike, skrep, i kanë nxjerrë 2 automjetet nga rruga me baltë ku kishin ngecur. Njoftimi i …

Çfarë po ndodh? 8 turistë italianë bllokohen në pyllin e Divjakës Read More »

Çfarë po ndodh? Alarm për bombë në aeroportin “Adem Jashari”

Në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” është raportuar për një kërcënim me bombë. Lajmi u konfirmua për mediet kosovare nga zëdhënësja e aeroportit, Valentina Gara. “Konfirmojmë se kemi pranuar një kërcënim me bombë. Udhëtaret dhe personeli janë evakuuar dhe janë të sigurt. Ekipet e involvuara në planin emergjent janë te angazhuar ne kryerjen e detyrave …

Çfarë po ndodh? Alarm për bombë në aeroportin “Adem Jashari” Read More »