JiL.al - Jeto i Lumtur

Çfarë po ndodh

Çfarë po ndodh? Tjetër aksident i rëndë në vend, makina

Aksident në rrugën e Arbrit, mjeti përmbyset mbi urën 158 metra të lartë. Një aksident është regjistruar pak minuta më parë në dalje të tunelit numër 3 të rrugës së Arbrit në fshatin Shkallë të Xibrit. Mjeti është përmbysur mbi “Urën e Fshatit” 158 metra e lartë, pjesë e rrugës së Arbrit. Mësohet se në …

Çfarë po ndodh? Tjetër aksident i rëndë në vend, makina Read More »

Çfarë po ndodh me monedhën europiane? Euro sërish në rënie

Kursi i këmbimit mes Euros dhe Lekut këtë javë pati një tendencë në rënie, pas rritjes së fortë të javës së kaluar. Sipas kursit zyrtar të këmbimit të Bankës së Shqipërisë, Euro u këmbye të premten me 108.42 lekë. Megjithëse shënoi një rritje të lehtë krahasuar me ditën e enjte, në harkun e një jave …

Çfarë po ndodh me monedhën europiane? Euro sërish në rënie Read More »

Çfarë po ndodh? Rradhë kilometrike në pikën doganore

Këtë të shtunë fundjave janë krijuar rradhë të gjata kilometrike në hyrje të pikës doganore të Hanit të Hotit.about:blank Qindra automjete kanë krijuar radhë kilometrike, ku emigrantë të shumtë po kthehen në vendlindje për pushime por edhe turistë të huaj që vijnë të vizitojnë Shqipërinë. Gjatë muajit të korrikut ka pasur fluks të madh turistësh të …

Çfarë po ndodh? Rradhë kilometrike në pikën doganore Read More »

Çfarë po ndodh? Zona e fakultetit të Inxhinierisë së Ndërtimit

Pamjet që shihni vijnë nga zona e fakultetit të Inxhinierisë së Ndërtimit, e cila po shembet pas ndërtimeve që pësoi nga tërmeti i vitit 2019. Në videon e siguruar nga gazetari Igli Çelmeta shihet se e gjithë zona e 21-Dhjetorit, është ‘pushtuar’ nga pëlhurë, ndërsa të shumtë kanë qenë banorët dhe kalimtarët që kanë shfaqur …

Çfarë po ndodh? Zona e fakultetit të Inxhinierisë së Ndërtimit Read More »

Çfarë po ndodh me Luiz Ejllin? Policia rrethon këngëtarin (Pamjet)

Këngëtari i dashur për publikun, Luiz Ejlli, prej disa kohesh është duke u marrë me xhirimet e filmit “Në kuadër të dashurisë”. Teksa ndodhet në Korçë, ai herë pas here poston në rrjetet sociale foto apo video nga shesh xhirimi. E kështu ka bërë edhe ditën e sotme pasi në “Instagram” ka publikuar një fotografi …

Çfarë po ndodh me Luiz Ejllin? Policia rrethon këngëtarin (Pamjet) Read More »

Çfarë po ndodh me Kristin? Ish- banori iu ‘thyen zemrën’ fansave me postimet e fundit (foto)

Ish-finalistin e “Big Brother VIP 2”, Krist Aliaj, shumë shpejt do ta shohim në ekranin e Top Channel. Ai do të jetë pjesë e jurisë së emisionit “She’s on Top” së bashku me ish-finalisten tjetër të këtij edicioni, Dea Mishel. Ditën e djeshme, Kristi ka postuar në “Instastory” disa pamje ku do të zhvillohet “She’s …

Çfarë po ndodh me Kristin? Ish- banori iu ‘thyen zemrën’ fansave me postimet e fundit (foto) Read More »

VIDEO/ Çfarë po ndodh në BBV? Habit Kristi: Dua pozicionin më të lartë të shtetit

Një tjetër zarf hyri në shtëpi ditën e sotme. Vëllai i Madh i dha mundësinë banorëve që ata të zgjidhnin qeverinë e Big Brother. Ata duhet të votonin në dhomën e rrëfimit për funksionet qeveritare të përcaktuara dhe pas përfundimit të votimit, Vëllai i Madh do njoftojë secilin banor, për pozicionin përkatës si dhe etapat …

VIDEO/ Çfarë po ndodh në BBV? Habit Kristi: Dua pozicionin më të lartë të shtetit Read More »

Çfarë po ndodh? RENEA aksion blic në Tiranë, dalin DETAJET e fundit

Një aksion nga forcat RENEA është duke u zhvilluar në Tiranë për kapjen e disa personave që janë në kërkim dhe konsiderohen si merrezikshmëri të lartë. Aksioni vjen edhe pas ngjarjeve kriminale të ndodhura në vend së fundmi.Burime jo zyrtare bëjnë me dije se ka informacioni për vendodhjen e personave të shpallur në kërkim në …

Çfarë po ndodh? RENEA aksion blic në Tiranë, dalin DETAJET e fundit Read More »

Çfarë po ndodh? Nis fushata zgjedhore edhe në shtëpinë e “Big Brother VIP”

Banorët do mund të zgjedhin sot liderin e shtëpisë, por me një formulë të re. Kandidatët që dëshirojnë të fitojnë statusin e liderit, do të kenë 30 minuta në dispozicion që të përgatisin platformën e tyre se çfarë ata ofrojnë e përse duhet të zgjidhen lider të shtëpisë. Secili do të ketë kohën e tij …

Çfarë po ndodh? Nis fushata zgjedhore edhe në shtëpinë e “Big Brother VIP” Read More »