JiL.al - Jeto i Lumtur

çfarë pritet të ndodhë

Çfarë pritet të ndodhë? Gjermania do të blejë 60 helikopterë amerikanë Chinook

Gjermania do të blejë 60 helikoterë të tipit Chinook, të prodhuara nga kompania amerikane Boeing, thanë të mërkurën për agjencinë e lajmeve Reuters dy anëtarë të komisionit parlamentar gjerman për buxhetin. Blerja në fjalë kap shifrën rreth 8 miliardë euro dhe përfshin edhe infrastrukturën e nevojshme për helikopterin. Ata thanë se komisioni e kishte marrë …

Çfarë pritet të ndodhë? Gjermania do të blejë 60 helikopterë amerikanë Chinook Read More »

Çfarë pritet të ndodhë me Vladimir Putin? Ja parashikimi

Ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu tha në një intervistë për Euronews Albania se kreu i Wagner, Prigozhin ka qenë dhe mbetet adhurues i Vladimir Putin. Sipas ish-ministrit, rebelimi një ditë më parë i mercenarëve të Wagner lidhej me ministrin e Mbrojtjes dhe shefin e ushtrisë ruse, që sipas ushtarëve të Prigozhin nuk kanë raportuar siç …

Çfarë pritet të ndodhë me Vladimir Putin? Ja parashikimi Read More »

Kiara dhe Luizi drejt hapit të madh? Ja çfarë pritet të ndodhë me çiftin pas daljes nga BBV

Një fjalë e thënë nga Kiara Tito ka mjaftuar që Luiz Ejlli të ndihet mirë dhe këtë situatë ta bisedonte me Sabianin. Teksa këngëtari ka kërkuar të zhvendosë rrobat e tij të dimrit, ka ndërhyrë moderatorja duke i thënë se mund t’i dërgojnë tek shtëpia e saj. Kaq ka mjaftuar që Luizi të “ëndërrojë” që …

Kiara dhe Luizi drejt hapit të madh? Ja çfarë pritet të ndodhë me çiftin pas daljes nga BBV Read More »