Ballina Etiketimet Charles Baudelaire

Etiketim: Charles Baudelaire

Thesari im Charles Baudelaire

0
Thesari im; Charles Baudelaire Nëse dhomat e shpirtit tim do vizitoje Çfarë pretendon se do shikoje? Cilin përbindësh mendon se fsheh? Po të zhgënjej, por nuk më njeh. Nuk...

Rri urtë o brenga ime Charles Baudelaire

0
Rri urtë o brenga ime... Charles Baudelaire Rri urtë o Brenga ime dhe falmë qetësinëTi mbrëmjen e kërkoje, ja tek po zbret taniPëlhurën mbi qytet të...

Një kalimtareje

0
Një kalimtareje ; Poezi nga Charles Baudelaire Rruga rreth e rrotull zjente e zhurmonte. Veshur në të zeza në dhimbje madhështore, një grua shkoi duke tundur plot...

Femra të dënuara..

15
Ato, si ajo grigja që shtrirë mbi rërë rri menduar, U hedhin horizonteve të deteve shikime të dridhura, Këmbët duke dashur t’i prekin, duart duke i...
0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

EDITORIAL