Ballina Etiketimet Dritëro Agolli

Etiketim: Dritëro Agolli

“Qetësia E Bukur”

7
Gruaja fle ne carcafin e bardhe e jastekun e bardhe E bukur si perendi e lashte e Greqise; Flene syte e saj qe me mahniten vite...

I përndjekuri i dashurisë…nga Dritero Agolli

14
I përndjekuri i dashurisë...nga Dritero Agolli Unë jam i burgosuri yt. Rroj me prangat që ti më ke vënë. Po çudi as qelia s’më mbyt. Dhe s’më mbyt...

Gënjeshtrat Dritero Agolli

0
DRITËRO AGOLLI - GËNJESHTRAT O popull, ç’të bëjnë! Të japin lodra të luash, Të mbajnë me përralla, Të flesh në shtrat sa të duash, Pa zhurma e andralla, Të quajnë...

Shiu i Marrë Dritero Agolli

14
Shiu i Marrë nga DRITERO AGOLLI Dikur na bridhte qiejve një shi, Që veç poetët çmendte po t'i lagte. Dhe ra ky shi pa pritur mbi njerëzi, Poetët u...

Dashuriae parë është një provim për të hyrë në dashurinë e...

14
. Për të gjetur miqësinë e vërtetë kapërcehet lumi, për të gjetur dashurinë e vërtetë deti . . Vetëm gjuha e muzikës, verës dhe dashurisë...

Nusja nga Kosova

9993
- Poezi nga Dritero Agolli Kam dashur t'i gjeja dhe nipit tim të vogël një nuse Andej nga Kosova në fshatrat e thella, Po kjo ka qenë...

I përndjekuri i dashurisë

14
I përndjekuri i dashurisë … nga Dritëro Agoll Unë jam i burgosuri yt. Rroj me prangat që ti më ke vënë. Po çudi as qelia s’më mbyt. Dhe...

KUR TË JESH MËRZITUR SHUMË

0
Dritëro Agolli- KUR TË JESH MËRZITUR SHUMË Këtu s’do jem , do jem larguar Në tokë i tretur si të tjerët, Në kafenenë e preferuar Nuk do më...

“Dëshira”- Poezi Nga Dritero Agolli..

2
Lerme t’i shoh plantacionet e trupit tend; Jam bujk I vecante e si bujk me vjen mire: Dy buzet, qershite me leng, Ku hesht nje mall, nje...

Dashuria e parë është një provim për të hyrë në dashurinë...

14
Dashuria nuk i dhuron , por i jep të gjitha. Ndofta kjo mund të mos jetë e përjetshme , por i përjetshëm mbetet çasti. Dashuria...
0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

EDITORIAL