Ballina Etiketimet Poezi

Etiketim: poezi

Drejt rezultatit përfundimtar, shpërthejnë fishekzjarrët në Kamzë

0
Rakip Suli duket se do të jetë kryebashkiaku i Bashkisë së Kamzës edhe për 4 vitet e ardhshme. Sipas rezultateve të deritanishme, Suli kryeson ndaj...

Një vajzë..

0
Duke të puthur pa të dashurnë shpirt ai ty të plagoi,buz'përgjakur nga t'kuqt e tusi vrases tinëz shkoi. Krenar që ty "të shtiu në dorë"gjith'...

Psalmi i jetës”

0
Mos thuaj se je thjesht një numërApo se jeta është ëndërr e zbrazëtSepse njeriu i zhytur humbDhe gjërat nuk janë ato që duken.Jeta është...

Të dua në dhjetë të mëngjesit …. Nga (Jaime Sabines)

0
Unë të dua në dhjetë në mëngjes, dhe në njëmbëdhjetë,dhe në orën dymbëdhjetë. Të dua me gjithë shpirt dheme tërë trupin tim, ndonjëherë, në...

Është një qiell tjetër…Poezi nga Emily Dickinson

0
Merr lajme ekskluzive   Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë  duke klikuar këtu Është një qiell tjetër,gjithmonë i kthjellët dhe i qartë,Dhe...

VARFËRIA….- Poezi nga Naim Frashëri

0
Ju, të pasur, kur rriniRreth zjarrit me gëzime,Qeshni, hani e pini,Xbaviti me dëfrime,Kërceni e këndoniDhe çeli e gëzoni,Bëni gaxhi e loniEdhe prëhi e ngrohi.U...

“Poema E Mjerimit”

1
Kafshatë që s’kapërdihet asht, or vlla, mjerimi,kafshatë që të mbetë në fyt edhe të zë trishtimikur shef ftyra të zbeta edhe sy t’jeshiltaqë t’shikojnë...

Skënder Rusi- JETË E MBUSHUR ME GABIME

14
Skënder Rusi- JETË E MBUSHUR ME GABIME S’po vjen dot në botën time, Bëra çmos të hysh në të! Ditë e mbushur me gabime, Hapat hedh një e...

Ndoc Gjetja – DESHA

14
Ndoc Gjetja - DESHA Desha të hyj në zemrën tënde. U kërrusa, u kërrusa u bëra lëmsh sa një top por prapë, e dashur, zemra jote nuk më nxuri...

Ndonjëherë, vetëm ndonjëherë Nuccio Coriale

14
Ndonjëherë, vetëm ndonjëherë Sapo zgjohem në mëngjes, më vonë pas mëngjesit, kur vishem për të dalë, kur unë lëviz, kur ha, kur pi një kafe, kur kthehem në shtëpi në...
0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

EDITORIAL