Ballina Etiketimet Psikologji

Etiketim: psikologji

Te rritesh mire nje femije do te thote qe prinderit.. Lira...

0
Te rritesh mire nje femije do te thote qe prinderit: Merr lajme ekskluzive   Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë  duke klikuar...

Dedikuar juve qe po lexoni…A të kujtohet? Carmelita Zappala

18
Dedikuar juve qe po lexoni... “Do të ketë ditë kur nuk shihni arsye për të ecur përpara.  Në rregull.  Do të ketë ditë kur edhe...

“Zhgënjimi im i fundit”

0
"Çfarë jeni duke inkuadruar?". "Zhgënjimi im i fundit". "Vërtet? A nuk mendoni se zhgënjimet është më mirë t'i mbyllni në sirtar bashkë me ëndrrat e caktuara...

Si të kuptoni që njerëzit gënjejnë?

14
Këshilla praktike e një psikologu. A duhet t'i them të vërtetën burrit, gruas dhe burrit tim? Marrëdhënie e ndershme. Pse njerëzit gënjejnë... Merr lajme ekskluzive   Doni...

6 eksperimentet klasike të psikologjisë

2
  Historia e psikologjisë është e mbushur me studime magjepsëse dhe eksperimente klasike psikologjike që ndihmuan të ndryshojmë mënyrën se si mendojmë për veten dhe...

Si mund t’i shërojmë traumat e shkaktuara nga tradhtia

89
  Efektet emocionale të prodhuara nga tradhtia, për më tepër kur bëhet fjalë për atë që vjen nga partneri, janë shkatërruese dhe mund të na...

Pse kemi mbetur as të ndarë e as bashkë? Përjetime

12
Përshëndetje, jam nënë e dy fëmijëve, jetoj në Zvicër. Kam probleme me burrin, por nuk di pse kanë lindur ato, sepse nuk kemi pasur...

Disa shprehje që nuk duhet t’ia thuash fëmijës

15
Prindërimi është një punë e vështirë, pasi përpos përkujdesjes, një tjetër detyrë shumë e rëndësishme është edhe kontributi në krijimin e karakterit të një...

Si ndryshon personaliteti i meshkujve kur janë të rrethuar nga femrat

14
Tradicionalisht, besohet se burrat dhe gratë kanë karakteristika shumë të ndryshme. Këto role gjinore çojnë në përshkrimin e personaliteteve të meshkujve si fizikisht dhe...

Si sillet një partner me treshen e errët të personalitetit?

4
Ne e dimë mirë se nuk mund t’i identifikojmë dhe ndajmë njerëzit rreth nesh në të mirë dhe të këqij në terma absolutë, sepse...
0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

EDITORIAL