Ballina Etiketimet Thënie Motivues..

Etiketim: Thënie Motivues..

Mospunësia vret, vetëm ai që vepron, jeton.

0
Dembelët e dinë gjithmonë sa është ora. Përtesa gërryen dhe shkatërron heshturazi synimet dhe vlerat tona. Përtesa është një nga ato vese me të cilat ne...

Ilaçi i nesërm nuk do ta shërojë sëmundjen e sotme.

0
I sigurti vdiq, i kujdesshmi i shkon në mort. Kush ka katër dhe shpenzon pesë, nuk ka nevojë për kuletë. Kush nuk ka bukë, të mos...

Harku thyhet nga tendosja e tepruar, shpirti përkundrazi, nga plogështi e...

0
Ne mendojmë gabimisht se liria fshihet tek kutia, brenda televizionit, në fakt, liria nuk gjendet tek kutia, por tek libraria. Na duhen më pak stacione...

KUR DIÇKA ËSHTË MJAFTË RËNDËSISHME, JU E BËNI ATË EDHE NËSE...

0
1– Një jetë e pakontrolluar nuk ja vlen të jetohet – Sokrati 2 – 80% e suksesit është të tregosh që vlen – Woody Allen 3...

BOTA NDRYSHOHET NGA SHEMBULLI JUAJ, JO NGA MENDIMI...

0
1 – Jeta duhet bërë për të lënë një impakt, jo për të bërë të ardhura – Kevin Kruse 2 – Çfarëdo që mendja e...

NESE JETONI NJEQIND VJEÇ, IA DOLËET SHUME PAK NJERËZ VDESIN MBI...

0
1. “Unë kam dështuar vazhdimisht në jetën time, dhe kjo është arsyeja pse pata sukses”. Majkëll Xhordan 2. “Nuk ka asnjë sekret në pasjen e...

“Gjëja mëe dhimbshme ështëtë humbasësh veten duke dashuruar shumë...

0
1. “E vetmja gjë që ju pengon nga arritja e asaj që doni, është historia që vazhdoni t’i tregoni vetes”. Toni Robins 2. “Njeriu që...

E mira bëhet në heshtje, çdo gjë tjetër është teatër…..”Thënie...

0
“Shumë ide të mëdha ikin pa u realizuar dhe shumë zbatues të mirë janë pa ide. Njëra pa tjetrën janë të pavlefshme.” – Tim Blixseth   ”...

Dhe 99 herë po të rrëzohemi, duhet të ringrihemi përsëri…”Thënie Motivuese”

0
1 – Jeta duhet bërë për të lënë një impakt, jo për të bërë të ardhura. – Kevin Kruse   2 – Çfarëdo që mendja e njeriut...

“MOMENTI KUR HIQNI DORE, ESHTË MOMENTI KUR LINI DIKËTJETËRTË FITOJË.””Thënie Motivues”

0
Kam mësuar që njerëzit do ta harrojnë çfarë the dhe çfarë bëre, por kurrë se si i bëre të ndihen – Maya Angelou.   Para se t’i...
0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

EDITORIAL