Ballina Etiketimet Thënie Për jetën

Etiketim: Thënie Për jetën

Ai që është i sigurtë nuk është i parrezikuar.

0
Unë nuk e kisha ndërmend të bëhem aktor. — Anthony Quinn Problemi me martesën është se ajo përfundon çdo natë pas së bëri dashuri, dhe duhet të...

Asnjë flokë bore në një ortek nuk ndjen se ka përgjegjësi

0
Sokrati – Jam më i dituri ndër të gjallët, se e di një gjë, e di se nuk di asgjë.– Ka vetëm një të mirë:...

Forca ime ka forcën e dhjetëve, sepse zemra ime është e...

0
Dhimbja është e rëndë ose e lehtë, nëse është e lehtë, durohet me kollaj; nëse është e rëndë, pa dyshim do të jetë e...

Ka pretendentë për devotshmëri aq sa dhe për guximin.

0
Ndërsa po mendoja se kisha mësuar si të jetoj, unë kisha mësuar si të vdes. — Leonardo Da Vinçi Disa njerëz nuk çmenden kurrë. Kushedi çfarë jete...

Formimi përfundimtar i karakterit të njeriut qëndron në duart e veta

0
“Nuk takojmë njerëz të zakonshëm në jetën tonë.” ~ C.S. Lewis “E fundit e lirive njerëzore – aftësia për të zgjedhur qëndrimin tënd në një...

Bota ndahet lehtë nga ata që kanë filluar të ndahen prej...

0
Bota ndahet lehtë nga ata që kanë filluar të ndahen prej saj. – Çdo njeri është i rëndësishëm pasi të ketë humbur jetën. –...

Jam më i dituri ndër të gjallët, se e di një...

2
-Është thënë se demokracia është forma më e keqe e qeverisjes, përveç gjithë të tjerave që janë provuar. -Një komb që i vë taksë vetes...

Duhet të qeshim me njeriun që të mos qajmë për të.

0
Ajo që nuk na vret, na bën më të fortë. – Nuk ka fakte, vetëm interpretime -Ah gratë. Ato i bëjnë lartësitë më të larta dhe...

– Mos u ngut të zësh miq, por, kur t’i zësh,...

0
“Ai që nuk ka bërë asnjë gabim, nuk ka provuar asgjë të re” – Albert Einstein “Sa herë e gjen veten në anën e shumicës,...

Kur çdo gjë shkon kundër teje, kujto që avioni gjithmonë ecën...

0
Ndonjëherë ne kapemi aq shumë me atë që ndodhi në të kaluarën, sa nuk mund të kënaqemi sot. Ky citim na kujton të mos...
0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

EDITORIAL