Ballina Etiketimet “Thënie Të Mencura”

Etiketim: “Thënie Të Mencura”

Me pak fjalë, emocionet jashtë kontrollit mund t’i bëjnë njerëzit e...

0
Ndjenjat kanë aftësi vetë-justifikuese, me një set perceptimesh dhe “provash” të gjitha të tyret. Emocionet jashtë kontrollit mund t’i bëjnë njerëzit e zgjuar budallenj. Kur jemi...

Jeta është shumë e shkurtër për të humbur kohë duke urrejtur...

0
Mos e merrni veten kaq seriozisht. Askush tjetër nuk e bën. Paguaji borxhet tuaja çdo muaj. Ju nuk keni pse të fitoni çdo argument. Bini dakord...

 “Ai që nuk ka bërë asnjë gabim, nuk ka provuar asgjë...

0
- “Lavdia jonë më e madhe qëndron jo në faktin që nuk dështojmë asnjëherë, por në faktin që ringrihemi çdo herë që dështojmë” –...

“Nuk ka pasuri më të madhe se mendja, varfëri më të...

0
Thëniet e mençura janë e vërteta e stolisur, e vërteta e thënë bukur, nga mendje të bukura. Me këtë koleksion të thënieve orientale, kemi vendosur...

Një çift i martuar që luan letra së bashku është thjesht...

0
Për sa kohë që jeni duke punuar, ju qëndroni të rinj. Jini i shpejtë për të mësuar dhe i mençur për të ditur. Sigurohuni që të...

Sikur dëshirat të ishin kuaj, lypësit do të kalëronin.

0
Sikur të kisha dhënë katër pens për këshillën, do të kisha paguar katër pens më tepër. Stomaku i ngarkuar, trup i dërrmuar. Pritjet janë fitim i...

Asnjëherë mos mendo se ka diçka të pamundur për shpirtin.

0
Citimet dhe biografia e Swami Vivekananda: Citimet e Swami Vivekananda dhe janë kaq të njohura sepse janë kaq shumë drejt spiritualitetit dhe motivues ndaj...

Të ndihmosh të tjerët dhe të mbrosh të tjerët pa asnjë...

0
Me kohën ndryshojnë edhe këshillat. Disa janë me fat që ta kenë prezencën atërore pothuajse në të gjithë rrugëtimin e tyre në këtë botë e...

Mënyra sesi e shohim botën është mënyra sesi e shohim veten.

0
Në një vend të largët jetonte një plak i mençur. Plakut i pëlqente të shikonte kalimtarë siç ishin tregtarët nga një qytet tjetër dhe fshatarë...

Ai që njërit i përkulet, tjetri ia tregon prapashpinën.

0
Herodoti ishte një historian dhe gjeograf i lashtë grek nga qyteti grek i Halicarnassus. Ai është i njohur për shkrimin e Historive – një tregim...
0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

EDITORIAL