Ballina Etiketimet Thënie

Etiketim: Thënie

Ai që është i sigurtë nuk është i parrezikuar.

0
Unë nuk e kisha ndërmend të bëhem aktor. — Anthony Quinn Problemi me martesën është se ajo përfundon çdo natë pas së bëri dashuri, dhe duhet të...

Asnjë flokë bore në një ortek nuk ndjen se ka përgjegjësi

0
Sokrati – Jam më i dituri ndër të gjallët, se e di një gjë, e di se nuk di asgjë.– Ka vetëm një të mirë:...

Forca ime ka forcën e dhjetëve, sepse zemra ime është e...

0
Dhimbja është e rëndë ose e lehtë, nëse është e lehtë, durohet me kollaj; nëse është e rëndë, pa dyshim do të jetë e...

Ka pretendentë për devotshmëri aq sa dhe për guximin.

0
Ndërsa po mendoja se kisha mësuar si të jetoj, unë kisha mësuar si të vdes. — Leonardo Da Vinçi Disa njerëz nuk çmenden kurrë. Kushedi çfarë jete...

Formimi përfundimtar i karakterit të njeriut qëndron në duart e veta

0
“Nuk takojmë njerëz të zakonshëm në jetën tonë.” ~ C.S. Lewis “E fundit e lirive njerëzore – aftësia për të zgjedhur qëndrimin tënd në një...

Bota ndahet lehtë nga ata që kanë filluar të ndahen prej...

0
Bota ndahet lehtë nga ata që kanë filluar të ndahen prej saj. – Çdo njeri është i rëndësishëm pasi të ketë humbur jetën. –...

Jam më i dituri ndër të gjallët, se e di një...

2
-Është thënë se demokracia është forma më e keqe e qeverisjes, përveç gjithë të tjerave që janë provuar. -Një komb që i vë taksë vetes...

Duhet të qeshim me njeriun që të mos qajmë për të.

0
Ajo që nuk na vret, na bën më të fortë. – Nuk ka fakte, vetëm interpretime -Ah gratë. Ato i bëjnë lartësitë më të larta dhe...

– Mos u ngut të zësh miq, por, kur t’i zësh,...

0
“Ai që nuk ka bërë asnjë gabim, nuk ka provuar asgjë të re” – Albert Einstein “Sa herë e gjen veten në anën e shumicës,...

Kur çdo gjë shkon kundër teje, kujto që avioni gjithmonë ecën...

0
Ndonjëherë ne kapemi aq shumë me atë që ndodhi në të kaluarën, sa nuk mund të kënaqemi sot. Ky citim na kujton të mos...
0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

EDITORIAL

‘E neveritshme’! Olta ballafaqohet me Efin

Përshëndetje, jam ANKTHI, mos u frikëso…