Ballina Dedikime Të jesh nënë për një djalë

  Të jesh nënë për një djalë

  142

  Të jesh nënë për një djalë

  Të jesh nënë për një djalë kërkon shkathtësi, e kupton menjëherë, pasi në çdo ndryshim në tavolinën e ndërrimit duhet t’i shmangesh urinimit. Dhe do t’ju duhet ajo shkathtësi në vitet në vijim, për të ndjekur një vrapues të vogël duke hipur në çdo mjet transporti: skuter, biçikletë, motoçikletë me motor. Të qenit nënë për një djalë të çon në tejkalimin e frikës dhe të neveritjeve të dikujt. Për shembull, ajo e merimangave dhe insekteve më të neveritshme që mund të imagjinoni. Të jesh nënë e një djali kërkon forcë mendore, që të mos vdesësh nga dashuria kur të thotë se je mbretëresha e tij dhe e vetmja grua me të cilën dëshiron të martohet. (Mos kini frikë, ai do të ndryshojë mendje!) Të qenit nënë e një djali ju ndihmon të bëni zgjedhjet tuaja. Kostumet janë të gjitha blu, gri ose të zeza, bluzat thjesht i marrin ato në magazinë, duke ndryshuar midis imazheve të motoçikletave, varkave ose super-heronjve. Të jesh nënë për një djalë është shtirje. Pretendoni që ju pëlqejnë dhuratat e tij për ditëlindje; me çarçafë të lyer dhe skulptura anash është e thjeshtë, ju pëlqejnë shumë. Testi i vërtetë është të pretendosh kur ai është tridhjetë dhe do t’ju japë një libër tjetër ose një krem ​​tjetër kundër rrudhave. Të jesh nënë e një djali është ndërgjegjësimi se një ditë do të turpërohet të shihet lakuriq nga ju; ngushëllimi që të paktën nuk do të ketë më rrezik për të shpërthyer urinim nuk vlen pak. Të jesh nënë për një djalë është ndarje, sepse një ditë ai do të fluturojë dhe do të të thërrasë një herë në javë. Dhe vetëm fakti që nuk e telefononi vetë tre herë në ditë do të thotë se keni bërë një punë të shkëlqyer. Të jesh nënë për një djalë është një mister, sepse ai është ndryshe nga ti. Ju gjithashtu mund të kuptoni sindromën premenstruale, testosteroni është një mënyrë e panjohur e përbërë nga mjekra, mollët e Adamit dhe ndotja e natës. Të jesh nënë e një djali është një çudi dhe zbulim, sepse në fund të fundit nuk i ke kuptuar edhe aq mirë djemtë. Të jesh nënë për një djalë është përgjegjësi dhe nder për të rritur një burrë të mirë.

  G. Spano

  Jeto I Lumtur

  Artikulli paraprakGratë i mbajnë premtimet e tyre
  Artikulli tjetërEkzistojnë dy burra në botë