Ballina Life Style Triku i doktorit për t’ju zënë gjumi brenda dy minutave

Triku i doktorit për t’ju zënë gjumi brenda dy minutave

155

Një doktor u bë viral kur ai ndau një truk të thjeshtë për të bërë veten të binte në gjumë në dy minuta.

I vetëquajtur “Younger You Doc” shpesh ndan taktika të ndryshme me ndjekësit për gjithçka, nga një shtrirje më e mirë e muskujve deri te lehtësimi i stresit.

Në një video ai ndau këshillat e tij të zgjuara për të fjetur shpejt. Ai sugjeroi që të masazhoni pjesën e brendshme të kyçit të dorës për dy deri në tre minuta.

Mjeku demonstroi teknikën e tij duke vendosur dy gishta në kyçin e dorës dhe duke i lëvizur rreth e qark në një lëvizje rrethore.

Reagimet e ndjekësve të tij ishin të shumta. Videoja u shikua nga 200 mijë njerëz, shkruan the Sun.

Lifestyle

Jeto I Lumtur.al

Artikulli paraprakTest: Zgjidhni një letër dhe zbuloni se çfarë ju pret nesër!
Artikulli tjetërQershori ‘luan’ me shenjat, sipas Meri Shehut ja cilat janë shenjat më me fat gjatë këtij muaji