Ballina Lajme U fut të grabiste shtëpinë, arrestohet 28-vjeçari shqiptar në Itali

U fut të grabiste shtëpinë, arrestohet 28-vjeçari shqiptar në Itali

130

Merr lajme ekskluzive  

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë  duke klikuar këtu

Një 28-vjeçar shqiptar ka rënë në pranga pasi është kapur duke grabitur në një banesë. Ngjarja ka ndodhur në Pisa të Italisë. 28-vjeçari u fut në banesë që ta grabiste pak pas mesnatës së kaluar, por zhurmat shqetësuan fqinjët.

Rreth orës 1, fqinjët u zgjuan dhe nisën të kishin dyshime për atë që po ndodhte në banesën ngjitur, kur e dinin që pronarët ishin larguar me pushime.

Më pas, ata lajmëruan policinë dhe me mbërritjen e karabienrëve, i riu shqiptar u vu në pranga. 28-vjeçari, identiteti i të cilit nuk është bërë ende me dije, kishte thyer derën dhe në pjesën e jashtme të shtëpisë kishte lënë copa druri.

 

.jetoilumtu.al/

burimi lajmifundit.al

Artikulli paraprakGjarpri i kafshoi buzën, 2-vjeçarja i ngul dhëmbët në shenjë hakmarrje
Artikulli tjetërRrëmbyen të miturën që ishte larguar nga shtëpia, arrestohet çifti dhe djali i tyre